Mart Visser – Sculptures

Kunsthuis Amsterdam - Amstelveenseweg 135

16.07.2025 - 10.08.2025

Op zondag 13 juli, tijdens de ‘Social Sunday’ van Kunsthuis Amsterdam, opent de expositie ‘Sculptures’ van Mart Visser.

Met zijn expositie ‘Sculptures’ laat Mart Visser zich van een verrassend rauwe en persoonlijke kant zien. Waar hij als couturier bekend staat om zijn verfijnde stijl, kiest hij in deze tentoonstelling voor pure materialen en krachtige vormen. De sculpturen, aangevuld met schilderijen en installaties, tonen een diepgaande verkenning van het menselijk gezicht. Abstract, gelaagd en intrigerend. Visser werkt intuïtief en construeert zijn beelden met materialen als verweerd hout, steen en metaal maar soms kiest hij er ook voor om ze in brons te gieten.

Hoewel alle beelden uniek en verschillend zijn, is elk beeld ritmisch opgebouwd en komen emotie en verstilling samen. Het eindresultaat is zowel krachtig als ingetogen. In zijn kunstwerken klinkt dezelfde aandacht voor vorm en structuur door als in zijn mode, maar dan rauwer en vrijer.

De tentoonstelling ‘Sculptures’ opent informeel maar feestelijk, tijdens onze Social Sunday op zondag 13 juli. Tussen 14:00 en 16:00 zal Mart Visser zelf aanwezig zijn om u te begroeten, en een persoonlijke toelichting te geven op zijn werk.

Om de Social Sunday met Mart Visser extra bijzonder te maken worden de 10 meest creatieve Instagram posts die @martvisser.artwork en @kunsthuisamsterdam taggen beloond met 1 van de 10 originele ‘Le Petits’ schilderijtjes van Mart Visser.*

Modeontwerper en kunstenaar Mart Visser neemt tijdens zijn reizen altijd een compact pakketje kunstbenodigdheden mee waaronder penselen, pigmenten en papier. Wat hij ter plekke vindt; karton, hout, stof of papier vormt de basis voor spontane creaties die direct op locatie ontstaan.

Deze intieme kunstwerken, gebundeld onder de titel “Les Petits”, zijn unieke stuks met een verhaal. Elk werk vangt niet alleen de sfeer van de plek waar het gemaakt is, maar ook de impuls van het moment. Het kleine formaat nodigt uit tot kijken van dichtbij alsof je een fragment van een grotere wereld in handen houdt.

Les Petits weerspiegelen de persoonlijke blik van de maker, gecombineerd met de materialen en texturen die hem onderweg inspireren. Rauw, poëtisch en direct uit het hart.

Uw aanmelding voor de Social Sunday met Mart Visser wordt op prijs gesteld: info@kunsthuisamsterdam.nl

*Mart Visser en Kunsthuis Amsterdam zullen alle berichten over de Social Sunday in de week na 13 juli beoordelen en de winnaars persoonlijk contacten. Aan de actie en persoonlijke beoordeling kunnen geen rechten worden ontleend.

Amstelveenseweg 135
1075 VX  Amsterdam
RSVP: info@kunsthuisamsterdam.nl

**Toegang is gratis**

Openingstijden;

Woensdag: 11.00 – 17.00 uur
Donderdag: 11.00 – 17.00 uur
Vrijdag: 11.00 – 17.00 uur
Zaterdag: 11.00 – 17.00 uur
Zondag: 13.00 – 17.00 uur

 

 

×

Art alert

Met de Art Alert blijft u automatisch op de hoogte als wij nieuwe werken van uw favoriete kunstenaars op deze website publiceren! Als u een account registreert kunt u uw Art Alert voorkeuren beheren.

Lees meer

Inloggen